Pat

Autor: Samuel Kuciak | 18.4.2013 o 17:30 | Karma článku: 5,33 | Prečítané:  366x

Stav v šachu, kedy sa hráč dostal do pozície, kde by uhral aspoň remízu, či životná situácia, kde neťahá nikto. Prečo nikto? Lebo situácia.

Môže ísť o romantické storky (čítaj príbehy), či o situáciu na generálnej prokuratúre. Vlastne, dokonca aj na tej sa to podobá na telenovelu. Kde Diego nechce sklamať rodinný klan a preto odmietne iného strážcu kávovej plantáže a nakoniec nie je strážcom nikto.

Často však život nie je ani o politike a ani o romantických storkách (čítaj príbehoch). Život je niekedy o tých najabsurdnejších príbehoch aké ani sám Allen nevymyslí. Ba ani Trier. Písať o čom je život je ťažké. Dokonca aj pre takého skúseného harcovníka akým som. Premýšľať nad karmou je už hádam aj klišé a Boh? Ten je predsa mŕtvy (povedal raz Nietzsche). A teraz si vyber.

Pat - stav, kedy nevieš, či si dať muffin alebo marlenku a nakoniec si nedáš nič. Stav, kedy nevieš, či pivo alebo kofolu lebo detox. Stav, kedy je jedno farebná vláda a neschopná opozícia. Stav, kedy vieš, že nevieš alebo nevieš, že vieš. Alebo proste len nič nevieš.

Myslím, že môžeme pat v kľude nazvať aj „advokátom času“, kde nám v konečnom dôsledku ani nič iné neostáva.

S prianím duševného zdravia,

Váš Herbert.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?